Jarní rozkvetlé JAPONSKO a Jižní KOREA 2024

Poznejte najednou tyto 2 kouzelné země Dálného Východu.
Využijte tuto možnost vidět je na vlastní oči.

Obě země představují rozdílně unikátní mix super moderních technologií se specifiky Dálného Východu - hrady, paláce, buddhistické chrámjey, kláštery, šintoistické svatyně, věhlasné zahrady světa ... navíc se jedná o jedno z nejkrásnějších období roku s příjemným počasím. Dané země nejsou tak drahé jak se traduje a lze zde i výhodně nakoupit. Ochutnáte výbornou  japonskou i korejskou kuchyni – každá je jiná, s řadou různých specialit. Projedete se také japonským šinkansenem a korejským KTX. Obě dvě země jsou navíc jedny z nejbezpečnějších na světě. Program v malé skupince, od rána do večera – nejedná se o masovou turistiku busem, ale o osobní, skutečné poznání přírody, památek a života lidí těchto zemích – pěšky + místní dopravou. Unikátní program s velmi příznivou cenou!
V případě zájmu rezervujte co nejdříve, zájezd bývá velmi brzo vyprodán !!! 

Jap-Korea_04-2024_map.jpg

Termín:
Ne 14.4. – Čt 2.5.2024  19 dní     Cena: 89 990 Kč       FM2:  88 190 Kč   (do 13.01.2024)
Program:
1.- 2. DEN
odlet z Prahy přes Dubai do Japonska na letiště Osaka Kansai (letíte sami, průvodce vás bude čekat v příletové hale letiště Kansai), pak si vyzvedneme dopravní passy a dojedeme expresem do Kjóta.
3.- 4. DEN
bývalé císařské hl. město Japonska, Kjóto (UNESCO) - světoznámý Zlatý a Stříbrný pavilon, šógunův hrad, chrámy a kláštery s proslulými japonskými zahradami, stará čtvrť Gion, kde lze ještě při troše štěstí spatřit Gejšu či učednici Majko. Následně navštívíme světoznámou výrobnu sake s ochutnávkou či Udži - kolébku pěstování zeleného čaje v Japonsku s téměř 1000 let starým chrámem Bjódoin, cestou možnost ochutnat pravé suši servírované na pohyblivém pásu, navečer 1300 let stará, přesto velkolepá svatyně Inari (bohyně rýže, úrody a nově i podnikatelů) s tisíci torii bran a futuristické Kjóto Station, jež získalo mnoho světových ocenění
5. DEN
navštívíme také okolí Kjóta - nádherné přírodní výletní předměstí Arašijama - opice „Snow Monkeys“ (makak červenolící - pozorování ve volné přírodě), most Togetsukjo, chrám Daikakudži – bývalé císařské sídlo z 9.stol.
6. DEN
odjezd do Osaky a prohlídka jednoho z největším akvárií na světě - Kaiyukan, pak přejezd do Kobe známého vynikajícími stejky, prohlídka místní čínské čtvrti a dále fotogenického přístavu. Následně přejezd k jednomu z největších visutých mostů na světě (Awaji) a procházka po jeho konstrukci. V podvečer pak obhlídka největšího japonského hradu v Himedži
7. DEN
nejprve do Osaky a prohlídka mohutného Osackého hradu – zamýšleného jako sídlo šóguna, následně poklidná Nara (UNESCO) - první hlavní město Japonska z r.710, starobylé chrámy z 8. stol., největší dřevěný chrám světa, s největší sochou Buddhy v Japonsku, navečer návrat do Kjóta.
8. DEN
nejrychlejším šinkansenem NOZOMI do Okajamy a po unikátním 9-ti km Seto-Ohaši mostě přes Vnitřní japonské moře na ostrov Šikoku, zde si prohlédneme unikátní japonskou zahradu Ritsurin, odpoledne se vrátíme do Okajamy, možnost ochutnat pravé suši z pásu.
9.- 10. DEN
do Hirošimy (UNESCO) - výlet na posvátný ostrov Mijadžima - plovoucí brána Torii se svatyní Itsukušima (UNESCO) - jedna ze tří nejkrásnějších scenerií Japonska, pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišo-in a další. Návštěva epicentra výbuchu atomové pumy, dnes Mírový park, Muzeum atomové pumy a ruiny Průmyslového paláce, odpoledne odjezd šinkansenem do přístavu v průlivu Šimonoseki, nalodění na loď, kterou se přes noc přeplavíme do Jižní Koreje - do přístavu Busan.
11.- 12. DEN
přístav Busan a jeho okolí - jeden z největších trhů ryb a mořských plodů na světě Jagalchi Market, Yongdusan Park a Busan Tower, možnost navštívit jedny z největších asijských termálních lázní. Další den autobusem do nádherného klášterního areálu Tongdosa - největší a nejstarší nezničený komplex s Buddhovými ostatky (popel a kousek šatu) ...
13.- 14. DEN
odjezd do Dégu - metropole textilu s obřími a levnými trhy potravin, koření, oděvů, věcí pro domácnost, jeden z nejvýznamnějších Herbal Medicine Marketů Východní Asie, pravý korejský ženšen, výrobky z něho a přejezd do Gjongdžu (UNESCO) - středověké hlavní město Koreje s tumuly (hrobkami) vládnoucí dynastie tisíciletého šamanského království Šila, nejstarší astronomická observatoř Dálného Východu, Národní muzeum, horský klášterní komplex Bulguksa (UNESCO), r. 1996 zde byl objeven první tištěný dokument na světě, slavná monument. jeskynní socha Buddhy (UNESCO) na hoře Tohamsan (8. stol. - dokonalostí zpracování přirovnávaná k Michelangelově Pietě), Večer odjezd do Dédžonu.
15. DEN
celodenní výlet do provinčního parku Daedunsan („Malé diamantové hory“), historická oblast bojů s japonským invazním vojskem v r. 1592, grandiózní skalní štíty a velkolepé výhledy, visutý most, možnost výstupu po unikátním „visutém schodišti“ na skalní mrakodrap s „Vyhlídkou západu slunce“.
16.- 17. DEN
odjezd do Soulu - centrum města, královské paláce (UNESCO) s parkovými komplexy, středověké i moderní čtvrti metropole s nejrozsáhlejší sítí metra na světě, mnohakilometrové podzemní nákupní arkády, park Namsan se Soulskou věží (483 m), výlet do Suwonu - jediné město v Jižní Koreji s kompletně zachovalými hradbami a královskou pevností Hwasong.
18.- 19. DEN
expresem na letiště Incheon, odlet zpět přes Dubai do Prahy

CENA ZAHRNUJE:
- letenku + let. taxy (limit 26000 Kč)
- kompletní místní dopravu (především šinkansen, KTX, ostatní expresy a vlaky, busy, metro, tramvaje)
- 14 noclehů v business hotelech evropského typu (2L pokoje s výrazně menší plochou - typické pro Asii, většinou se snídaní, jednolůžkový pokoj příplatek 9800 Kč), 1x motel, penzion ap. - vícelůžkové pokoje bez snídaně
- průvodce, informační materiály, tričko 

CENA NEZAHRNUJE:
- stravování (cenová hladina srovnatelná s centrem Prahy)
- vstupné cca 18000 JPY + 40000 Won, fakultativní akce cca 2000 JPY + 10000 Won
- 1L pokoj příplatek 9800 Kč
- cestovní, zdravotní, STORNO pojištění

.

DALŠÍ MOŽNOST JE V KVĚTNU 2024 - Trasa v opačném sledu a až do Tokia !

.

viz:   https://www.karavela.cz/trip/majova-jizni-korea-japonsko/?related=0

.

PŘIHLÁŠKY:   karavela@karavela.cz

DOTAZY:        pruvodce@dojaponska.eu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.